Seanse dedykowane: "Skłodowska"

sklodowskaKobieta, która dzięki swojemu odkryciu udowodniła siłę kobiecego geniuszu. W czasach, kiedy scena naukowa była zdominowana przez mężczyzn, ona potrafiła wyjść im naprzeciw. Zapraszamy na pokazy filmu "Skłodowska" w reż. Marjane Satrapi.

Program Kino Szkoła - marzec 2020

wladcy przygodWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, jakie odbędą się w marcu.

„1917” – seanse dla szkół

1917Jak opowiadać o wojnie? Kiedy człowiek znajduje się w sytuacji granicznej? Czy jest miejsce na przyjaźń i lojalność w czasach kryzysu? Czy kino jest dobrym sposobem na opowiadanie o wojnie i po co powstają filmy wojenne? O takich zagadnieniach można porozmawiać z uczniami po obejrzeniu najnowszej produkcji Sama Mendesa – „1917”.

Program Kino Szkoła - luty 2020

dzien czekoladyWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, jakie odbędą się w lutym.

Program Kino Szkoła - styczeń 2020

utoya 22 lipcaWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, jakie odbędą się w styczniu.

Program Kino Szkoła - grudzień 2019

green bookWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, jakie odbędą się w grudniu.

Program Kino Szkoła - listopad 2019

biuro detektywistyczneWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, jakie odbędą się w listopadzie.

Program Kino Szkoła - październik 2019

Solan i LudwikWspólnie z Programem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z warsztatami i wykładami. Poniżej program zajęć, które odbędą się w październiku.

Klasy filmowe

klasy filmoweDolnośląskie Centrum Filmowe rozpoczyna realizację pilotażowego projektu, pn.: „Klasy filmowe”. Zajęcia dotyczące historii kina, języka filmowego oraz produkcji filmowej będą uzupełnieniem zajęć szkolnych i pojawią się w rozszerzonym programie edukacyjnym sześciu klas w trzech wrocławskich liceach.

Młodzieżowy Klub Filmowy, 1 października, godz. 17.00, pokaz filmu „Parasite”

mlodziezowy klub filmowyMłodzieżowy Klub Filmowy to nowy cykl dla uczniów, który będzie okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Będzie można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomy odbiorem sztuki. Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.00 szczególnie licealistów, a także uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

Jesienią zapraszamy na filmy historyczne

legionyWrzesień to czas premier dwóch filmów o kształtowaniu polskiej kultury i tożsamości w czasach niewoli. Spośród wielu dróg do niepodległości szczególna, romantyczna legenda związana jest z dziejami Legionów i legionistów – wojska nietypowego, bo ochotniczego i inteligenckiego. Od 13 września zapraszamy na najnowszy film Michała Rosy „Piłsudski”, natomiast od 20 września na „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Karta Nauczyciela w roku szkolnym 2019/2020

karta nauczycielaPodobnie, jak w ubiegłym roku szkolnym, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla nauczycieli. Zapraszamy do skorzystania z KARTY NAUCZYCIELA, która upoważnia do zakupu biletów zniżkowych w cenie 14 zł na wszystkie seanse repertuarowe, premierowe, Magiel Filmowy oraz wybrane wydarzenia towarzyszące - przez cały tydzień.

Halo Echo 2019

halo echo 2019Już 13 września rozpoczyna się VIII Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo 2019. W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się uroczysta inauguracja oraz pokazy filmów konkursowych. Przestrzeń kina zamieni się w kolorowy świat animacji widziany oczami dziecięcej wyobraźni.

Program Kino Szkoła w roku szkolnym 2019/2020

Zrzut ekranu 2019-08-28 o 11.29.43Witamy wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Przedszkolaków po przerwie wakacyjnej. W roku szkolnym 2019/2020 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, już po raz kolejny, będzie realizowany Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła.

Wakacje z filmem - sierpień

krzysiu gdzie jestesZapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty kinowej, jaką przygotowaliśmy na czas wakacji. W sierpniu zagramy dla Was sześć bajecznych historii. Bilety za jedyne 12 zł!

Wystawa „Łączą nas ptaki”

laczanasptakiWakacje to czas szczególnego kontaktu z naturą. Przed wyjazdami dalekimi i bliskimi zapraszamy na poznanie ptaków uwiecznionych w pracach najmłodszych. Od 1 do 12 lipca 2019 r. w Piano Barze DCF (I piętro) będzie można zobaczyć wystawę, pt. „Łączą nas ptaki”, podsumowującą międzynarodową akcję ochrony migrujących ptaków.

Czerwiec miesiącem dzieci w DCF!

paskudyW czerwcu zapraszamy rodziców z dziećmi na trzy pełne humoru filmy familijne z uroczymi, szukającymi przygód bohaterami. Bilety na pokazy, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, będą kosztowały jedynie 13 zł. Zagramy filmy: „Paskudy”, „Pokémon: Detektyw Pikachu” oraz „Praziomek”.

Karta Nauczyciela

karta nauczycielaNauczycieli zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty cenowej, jaką przygotowaliśmy dla posiadaczy KARTY NAUCZYCIELA. Karta upoważnia do zakupu biletów zniżkowych w cenie 13 zł na wszystkie seanse repertuarowe, premierowe, Magiel Filmowy oraz wybrane wydarzenia towarzyszące - przez cały tydzień.

Nauka języka na dużym ekranie

toni erdmannUczysz się języka obcego i zaczyna Ci brakować motywacji? Twoja nauka nie przynosi zamierzonych efektów? Niemal każdego ucznia od czasu do czasu dopada zniechęcenie. W wielu przypadkach jest to efekt monotonnego trybu nauki. Zapraszamy do skorzystania z alternatywnego sposobu nauczania, czyli lekcji języka na dużym ekranie. Poniżej przedstawiamy listę filmów, które można obejrzeć w języku niemieckim.

Dyskusyjny Klub Filmowy w DCF. Zapraszamy nauczycieli

melancholiaJuż tradycyjnie, co poniedziałek, zapraszamy naszych widzów do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Spotkania każdorazowo odbywają się w ustandaryzowanej formule 3-modułowej: prelekcja wprowadzająca, film oraz dyskusja. 15 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na "Melancholię", film Larsa von Triera, przez wielu uważany za jego najwybitniejsze dzieło. Bilety dla nauczycieli w cenie 10 zł.

Kwiecień miesiącem nauczycieli

miesiac nauczycieliZ ogromną przyjemnością ogłaszamy kwiecień miesiącem nauczycieli w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Przez cały miesiąc zapraszamy nauczycieli na wszystkie seanse w promocyjnej cenie 10 zł.

Światowy Dzień Wody

dzien wody„Nie zostawiając nikogo w tyle” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody ustanowione przez ONZ, który będziemy obchodzić 22 marca na całym globie. Solidaryzując się wobec problemów związanych z wodą, wraz z Hydropolis dołączamy się do akcji.

Konkurs "Dwa srebrne ekrany"

Dwa srebrne ekranyW imieniu organizatorów zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju do udziału w XI edycji konkursu „Dwa srebrne ekrany”.

XII Sputnik. Filmy dla młodzieży

LiliXII Sputnik – Festiwal Filmów Rosyjskich będzie nawiązywał do ludowych baśni i legend, które wciąż żywo funkcjonują w rosyjskich wierzeniach oraz tradycjach. Odkryjemy przed widzami świat rusałek, leśnych nimf, kikimor, znachorek i utopców!

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil