"Nagi lunch"

nagi lunchKolejna Książka na ekranie i kolejny filmowo-literacki kult. „Nagi lunch” w reż. Davida Cronenberga na podstawie powieści Williama S. Burroughsa, a przed filmem prelekcja o pisarzu, który przypadkiem zastrzelił swoją żonę celując do szklanki dżinu, stojącej na jej głowie.

12 grudnia, godz. 20:00. Bilety: 13 zł. KUP BILETUznawany – obok Jacka Kerouaca i A. Ginsberga – za najwybitniejszego pisarza tzw. Beat Generation, uzależniony od heroiny, morfiny i alkoholu autor stworzył powieść sugestywną, deliryczną i oszałamiającą. Adaptując tę książkę David Cronenberg nakręcił film równie psychodeliczny i szalony, będący inspiracją dla wielu artystów tej klasy co David Byrne, Dawid Bowie czy Lou Reed i do dziś zadziwiający widzów. 

Bill Lee jest pisarzem pracującym jako dezynfektor. Pewnego dnia odkrywa, że jego żona odurza się proszkiem do zwalczania karaluchów i postanawia sam tego spróbować. Przenosi się do Interstrefy, gdzie wreszcie odnajduje wenę twórczą. Interstrefa jest zamieszkiwana przez różnego rodzaju stwory, a sam Lee pisze swoje teksty na gadającej maszynie do pisania w kształcie karalucha.

Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska. 
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil