Książka na ekranie

Wielka literatura będzie od teraz gościć na ekranach DCF regularnie. W ramach cyklu KSIĄŻKA NA EKRANIE raz w miesiącu chcemy prezentować naszym widzom najciekawsze adaptacje arcydzieł literatury światowej.

"Pożegnanie jesieni"

pozegnanie jesieniW lutym w cyklu Książka na ekranie "Pożegnanie jesieni" - najbardziej dekadencka polska powieść, napisana przez najbardziej ekscentrycznego polskiego artystę – Stanisława Ignacego Witkiewicza. Sfilmowana z fantazją i rozmachem przez mistrza opery Mariusza Trelińskiego. Warto zobaczyć ten obraz na dużym ekranie!

27 lutego, godz. 20:00. Bilety: 16 zł. KUP BILET

"Lśnienie"

lsnienieW styczniu w cyklu Książka na ekranie pokażemy „Lśnienie” Stanleya Kubricka na podstawie powieści najpoczytniejszego pisarza Ameryki Stephena Kinga. „Lśnienie” uważane jest za najwybitniejszy z filmów Kubricka i najbardziej znany film grozy wszech czasów.

16 stycznia, godz. 20:00. Bilety: 16 zł. KUP BILET

"Nagi lunch"

nagi lunchKolejna Książka na ekranie i kolejny filmowo-literacki kult. „Nagi lunch” w reż. Davida Cronenberga na podstawie powieści Williama S. Burroughsa, a przed filmem prelekcja o pisarzu, który przypadkiem zastrzelił swoją żonę celując do szklanki dżinu, stojącej na jej głowie.

12 grudnia, godz. 20:00. Bilety: 13 zł. KUP BILET

"Łowca androidów"

lowca androidowW listopadowym wydaniu „Książki na ekranie” kultowy film na podstawie kultowej powieści - „Łowca androidów” Ridleya Scotta (film z 1982 roku, w reżyserskiej wersji). Adaptacja książki Philipa Dicka „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”. Rzadka okazja, by zobaczyć ten tytuł na dużym ekranie.

28 listopada, godz. 19:00. Bilety: 13 zł. KUP BILET

"Śniadanie u Tiffany'ego" na bis

sniadanie u tiffanyegoW zwiazku z ogromnym zainteresowaniem powtarzamy pokaz „Śniadania u Tiffany'ego” w cyklu „Książka na ekranie”. „Śniadanie u Tiffany'ego” to film według najgłośniejszej książki Trumana Capote’a z niezapomnianą kreacją Audrey Hepburn, wcielającej się w rolę uroczej, nieco postrzelonej dziewczyny do towarzystwa Holly Golightly.

15 listopada, godz. 20:00. Bilety: 13 zł. KUP BILET

"Solaris"

solarisW październikowym wydaniu „Książki na ekranie” spotkanie z podwójnym arcydziełem. Ekranizacja najgłośniejszej książki Stanisława Lema „Solaris” w interpretacji geniusza kina rosyjskiego Andrieja Tarkowskiego. Film science ‒ fiction, traktat filozoficzny i uczta wizualna w jednym.

31 października, godz. 19:00. Bilety: 13 zł. KUP BILET

"Śniadanie u Tiffany'ego"

sniadanie u tiffanyegoW kolejnym sezonie cykl „Książka na ekranie” otworzymy legendarnym „Śniadaniem u Tiffany'ego” według najgłośniejszej książki Trumana Capote’a z niezapomnianą kreacją Audrey Hepburn, wcielającej się w rolę uroczej, nieco postrzelonej dziewczyny do towarzystwa Holly Golightly.

26 września, godz. 20:00. Bilety: 13 zł. KUP BILET

"Wichrowe wzgórza"

Wichrowe wzgorza
W czerwcowej odsłonie Książki na ekranie pokażemy „Wichrowe wzgórza” Andrei Arnold - ekranizację jednej z najgłośniejszych książek XIX wieku autorstwa Emily Jane Brontë. Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

18 czerwca, godz. 20:00. Bilety 13 zł. KUP BILET

"Cząstki elementarne"

Czastki elementarne
W majowej odsłonie Książki na ekranie pokażemy „Cząstki elementarne” Oskara Roehlera. Film powstał na bazie kontrowersyjnej powieści Michela Houellebecqa. Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

30 maja, godz. 20:00. Bilety 13 zł. KUP BILET

"Mechaniczna pomarańcza"

Mechaniczna pomarancza
Zaczynamy od kultowej „Mechanicznej pomarańczy” Stanleya Kubricka według głośnej powieści Anthony’ego Burgessa. Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

25 kwietnia, godz. 20:00. Bilety 13 zł. KUP BILET

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil