Filmowy Klub Seniorów - lipiec 2019

  • 2 – SŁAWA, reż. KRISTINA GROZEVA i PETAR VALCHANOV - Bułgaria, Grecja - 2016 - 100 min.
  • 9 – LOUISE NAD MORZEM, reż. JEAN-FRANCOIS LAGUIONIE – Francja, Kanada -2016 –75 min.
  • 16 – BOSO PO ŚCIERNISKU, reż. JAN SVERAK – Czechy, Słowacja, Dania - 2017 - 110 min.
  • 23 – PRZEDSZKOLANKA, reż. SARA COLANGELO – USA - 2018 - 95 min.
  • 30 - WSZYSCY WIEDZĄ, reż. ASGHAR FARHADI – Francja, Hiszpania, Włochy - 2018 – 130 min.  

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

slawaSŁAWA

Skromny, szary pracownik kolei znajduje pewnego dnia olbrzymią sumę pieniędzy. Uczciwość każe mu ją przekazać na policję, ale okazuje się, że to dziwne „znalezisko” było zaplanowaną prowokacją. Spokojny dotąd człowiek wchodzi z konieczności w świat wielkiej polityki, wielkich afer, wielkiego chaosu. Czy uda mu się z tej nierównej walki wyjść na prostą, ocalić siebie i swoje zasady?


louise nad morzemLOUISE NAD MORZEM

Louise to starsza pani, która zwyczajowo spędza wakacje nad morzem i - jak co roku - zamierza wrócić do domu ostatnim pociągiem. Pech sprawia, że kobieta nie zdąża na czas. Zostaje sama w wyludnionym miasteczku i musi przetrwać na własną rękę w oczekiwaniu na odsiecz. Uwięziona w kurorcie przeżywa banalne rutynowe plażowanie, ale też i niezwykłe przygody i tajemnice, przy okazji wraca do także do swojej przeszłości. A całość tej opowieści oglądamy w oryginalnej animowanej formie.


boso po sciernisku

BOSO PO ŚCIERNISKU

W najnowszym filmie Jan Svěrák (laureat Oskara za film „Kola” i oglądanej u nas „Szkoły podstawowej”) spogląda w daleką, wojenną przeszłość i sięga wspomnieniami do dzieciństwa. Główny bohater filmu - mały Eda Souček wraz z rodzicami, zmuszony jest opuścić praskie blokowiska i przenieść się tam, gdzie wiejska familia w czasie wojny żyje „między krowami i żołnierzami”, a przemoc przeplata się z życzliwością. Okres dorastania to dla niego czas skradzionych wspomnień i życiowych przygód, które "na dobre i na złe" naznaczą jego przyszłość. Piękne poetyckie i mądre kino!


przedszkolanka

PRZEDSZKOLANKA

Tytułowa przedszkolanka zauważa u jednego ze swych podopiecznych niezwykłe zdolności. Maluch ma przedziwną umiejętność formułowanie myśli we wręcz poetycki sposób. To początkowo racjonalne zainteresowanie się „przyszłym poetą” zaczyna mieć jednak charakter pewnej niebezpiecznej obsesji. Czy ta sytuacja nie wymknie się spod kontroli? Czy będzie to thriller o obsesji prowadzącej na skraj przepaści? A może gorzki dramat o naszej bohaterce? Ten film stawia naprawdę ważne pytania.


wszyscy wiedza

WSZYSCY WIEDZĄ

Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani. Świetne role Penelope Cruz i Javier Bardema.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil