Filmowy Klub Seniorów - grudzień 2019

  • 3 – OPOWIEŚĆ O TRZECH SIOSTRACH, reż. EMIN ALPER – Turcja, Grecja, Holandia, Niemcy - 2018 - 110 min.
  • 10 – YULI, reż. ICIAR BOLLAIN – Hiszpania, Kuba, Niemcy, UK - 2018 – 104 min.
  • 17 - PAMIĄTKI CLAIRE DARLING, reż. JULIE BERTUCCELLI – Francja - 2018 - 95 min. 

Seanse - wtorki, godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

opowiesc o trzech siostrachOPOWIEŚĆ O TRZECH SIOSTRACH

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkiej wiosce w środkowej Anatolii. Zgodnie z lokalną tradycją zwaną „besleme” każda z trzech tytułowych córek w nadziei na lepsze życie zostaje „zaadoptowana” przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służącej. Reyhan, Haava oraz Nurhan muszą jednak wrócić w rodzinne strony pod opiekę sędziwego ojca. Dynamika skomplikowanych rodzinnych relacji, kobieca i męska perspektywa, społeczne nierówności, wreszcie potęga oraz surowe piękno otaczającej natury to tematy, które wybrzmiewają u Alpera wyjątkowo wyraźnie.


yuliYULI

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec, Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji. Życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie. Jednak Pedro wie, że jego syn ma talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca. Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.


pamiatki claire darling

PAMIĄTKI CLAIRE DARLING

Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje... W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil