City Docs

Życie w przeludnionych, rozrastających się miastach staje się nie do zniesienia. Nasza cywilizacja oprócz wielu wspaniałych wynalazków i udogodnień stworzyła problemy, które prowadzą do katastrofy – przyjrzymy się tym problemom w naszym nowym cyklu City Docs. Będziemy prezentować pełnometrażowe dokumenty, który w wiarygodny i pasjonujący sposób będą o tym opowiadać. I będziemy dyskutować, po każdym filmie, w gronie znawców tematu, będziemy drążyć sprawę, obalać mity i szukać rozwiązań.

Wolność - pokaz filmu "Ucieczka z kina Wolność" w reż. Wojciecha Marczewskiego

citydocswolnosc_maleW 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych wyborów do Senatu po II wojnie światowej zapraszamy na dyskusję na temat wolności. Czy wolność – będąca jedną z podstawowych wartości naszej cywilizacji – jest zagrożona? O wolności w obliczu aktualnych nastrojów społecznych, o wykorzystanych i przegapionych szansach po wyborach, które zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce - będziemy dyskutować z uczestnikami tamtych wydarzeń oraz osobami aktywnie zaangażowanymi w budowanie demokracji dzisiaj – z Ojcem Maciejem Ziębą, prof. Andrzejem Wiszniewskim, prof. Paweł Rudnickim, Katarzyną Kaczorowską oraz Pawłem Skrzywankiem.

4 czerwca | sala Warszawa | 18.00 | Wstęp wolny. Odbiór wejściówek w kasach biletowych kina od 1 czerwca.


Przyszłość Europy - pokaz filmu "Erasmus - obywatele Europy" w reż. Aggeliki Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa

citydocsprzyszlosceuropy_maleW specjalnym festiwalowym wydaniu cyklu City Docs porozmawiamy o przyszłości Europy. Pokażemy film "Erasmus - obywatele Europy". Po seansie odbędzie się debata, której gośćmi będą: dr hab. Aldona Wiktorska-Święcka (kierownik Zakładu Europejskiej Integracji Gospodarczo-Społecznej i Rozwoju Regionalnego, Uniwersytet Wrocławski), dr Maciej Zathey (dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego) oraz Jacek Wasik (Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu). Pokaz odbędzie się w ramach 16. Millennium Docs Against Gravity. 

16 maja | sala Lalka | 18.30 | Bilety: 15 zł KUP BILET


Spór o edukację - pokaz filmu „Alfabet” w reż. Erwina Wagenhofera

citydocssporoedukacje_maleTrzecim tematem naszego cyklu będzie spór o edukację. Pokażemy "Alfabet" Erwina Wagenhofera. Gośćmi debaty będą: Barbara Kutrowska (Pracownia Wspierania Kadry Kierowniczej WCDN), Marcin Kurek (pisarz, nauczyciel akademicki, rodzic zaangażowany w obronę praw dzieci z tzw. podwójnego rocznika), Beata Zwierzyńska (dyrektorka szkół i nauczycielka) oraz dr Łukasz Srokowski (socjolog, trener, edukator specjalizujący się w innowacyjnych metodach edukacyjnych). Spotkanie poprowadzi red. Małgorzata Waszkiewicz.

16 kwietnia | sala Lwów | 19.00 | Bilety: 13 zł KUP BILET


Smog - pokaz filmu "Smog Wars" w reż. Jonathana L. Ramseya

citydocssmog_maleDrugim tematem naszego cyklu będzie smog. Pokażemy "Smog Wars" Jonathana L. Ramseya. Gośćmi debaty będą: Krzysztof Smolnicki (Dolnośląski Alarm Smogowy), Katarzyna Szymczak-Pomianowska (dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia) oraz dr Maciej Zathey (dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego). Spotkanie poprowadzi red. Mateusz Kokoszkiewicz.

19 marca | sala Lwów | 19.00 | Bilety: 13 zł KUP BILET


Mowa nienawiści – pokaz filmu „Wielebny W.” w reż. Barbeta Schroedera

citydocswielebnyW pierwszej kolejności zajmiemy się mową nienawiści i manipulacją ideami, która prowadzi do przemocy i zniszczenia. Pokażemy bezkompromisowy dokument WIELEBNY W. w reżyserii Barbeta Schroedera. Naszymi gośćmi będą: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Ziad Abou Saleh, Kamila Kamińska-Sztark, a spotkanie poprowadzi red. Małgorzata Waszkiewicz

21 lutego | sala Lwów | 18.00 | Bilety: 13 zł 


radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil
Biuletyn Informacji Publicznej
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, 50-020 Wrocław,
tel. 71 796 34 87, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , rezerwacja biletów: 71 793 79 00