Premiera: "Najlepszy"

Jakub Gierszal 5 R PalkaOd 17 listopada zapraszamy do DCF-u na przedpremierowe pokazy filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego – twórcy kinowego hitu „Bogowie”. W roli głównej genialny Jakub Gierszał, na ekranie również m.in. Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Kamila Kamińska, Tomasz Kot.
Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Twórca znów  sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi  bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.  Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na
dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Jr., który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.Najlepszy / (Polska 2017)
obsada: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Kamila Kamińska, Anna Próchniak
reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Ahatha Dominik, Maciej Karpiński
zdjecia: Piotr Sobociński JR, PSC
dystrybucja: IRON FILMS
gatunek: dramat
czas trwania: 110'


radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil