Premiera: "1917"

191710 nominacji do Oscara. Wielkie, wyreżyserowane przez Sama Mendesa wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

Premiera: "Jojo Rabbit"

jojo rabbit„Jojo Rabbit” to satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi („Thor: Ragnarok”, „Dzikie łowy”) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.

Premiera: "Richard Jewell"

Richard Jewell
Zapraszamy na pokazy najnowszego, opartego na prawdziwej historii filmu Clinta Eastwooda "Richard Jewell", który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne doniesienia przesłonią prawdę.

Premiera: "Nasze miejsce na ziemi"

nasze miejsce na ziemiNietuzinkowa opowieść o odpowiedzialności człowieka wobec przyrody. Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko przez ich ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie, funkcjonującej w zgodzie z prawami natury.

Premiera: "Gorący temat"

goracy tematNagrodzony Oscarem scenarzysta filmu „The Big Short” powraca z kolejną prawdziwą i szokującą historią. Trzy wielkie gwiazdy: nominowane do Oscarów za te role Charlize Theron i Margot Robbie oraz Nicole Kidman, w rolach kobiet, które przeciwstawiają się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – The Fox News.

Premiera: "Psy 3. W imię zasad"

psy 3Kultowi bohaterowie, legendarne dialogi, które weszły do codziennego języka i muzyka, którą bez trudu rozpozna każdy kinoman – seria „Psy” na zawsze odmieniła polskie kino. Policyjna opowieść błyskawicznie zdobyła serca widzów, z miejsca zyskując status produkcji kultowej. Po latach Franz Maurer i jego sfora powracają na ekrany kin!

Premiera: "Judy"

judyPorywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki Judy Garland, której niezapomniany przebój "Over the Rainbow" przyniósł nieśmiertelność. W roli głównej Renee Zellweger.

Sezon Oscarowy 2020

sezon oscarowy 2020Sezon Oscarowy, który elektryzuje wszystkich kinomanów wrócił do DCF! Jak co roku z niekrytą przyjemnością pokazujemy Państwu najlepsze filmy tego sezonu według Amerykańskiej Akademii Filmowej. Są to zarówno seanse przedpremierowe, seanse specjalne, jak i pokazy filmów krótkometrażowych. 

Filmowy Klub Seniorów - styczeń 2020

  • 7 – 1800 GRAMÓW, reż. MARCIN GŁOWACKI, Polska 2019, 100 min.
  • 14 – SERCE JAMAJKI, reż. PETER WEBBER, Francja 2019, 100 min.
  • 21 – YESTERDAY, reż. DANNY BOYLE, USA / Anglia 2019, 110 min.
  • 28 – BIAŁY KRUK, reż. RALPH FIENNES, Anglia 2018, 120 min.   
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil