Premiera: "Nie ma nas w domu"

nie ma nas w domuNajnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy Kena Loacha. Poruszająca, chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia. „Nie ma nas w domu” od 15 listopada w DCF! 

Premiera: "1800 gramów"

1800 gramowKraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. 

Premiera: "Serce Jamajki"

serce jamajkiPrzenieście się razem z nami do słonecznego Kingston i dajcie się ponieść radosnym rytmom dwóch pokoleń jamajskich muzyków reggae, którzy wracają do źródeł swojej muzyki tworząc wyjątkowy album. "Serce Jamajki" od 15 listopada w DCF.

"Irlandczyk" - pokaz przedpremierowy

irlandczyk17 listopada o 16:30 zapraszamy na pokaz przedpremierowy nowego filmu Martina Scorsese. "Irlandczyk" to epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia. KUP BILET

Dzień Życzliwości 2019

myRazem z Biurem Promocji Miasta i Turystyki oraz Uniwersytetem SWPS zapraszamy na 14. Dzień Życzliwości. 21 listopada w DCF odbędzie się wykład dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej oraz projekcja filmu "Green Book". Wstęp wolny po rejestracji.

Premiera: "Ukryta gra"

ukryta graNajnowsza produkcja Watchout Studio "Ukryta gra" to pełen napięcia thriller szpiegowski, wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego. Na ekranie m.in. Bill Pullman, Lotte Verbeek, Corey Johnson i Robert Więckiewicz.

Premiera: "Midway"

midwayWojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha z gwiazdorską obsadą. Na ekranie m.in. Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid czy Ed Skrein. Opowieść o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem.  

Przedpremierowe pokazy filmu "Lighthouse"

szaniawski 16 listopada o 20:00 i 17 listopada o 16:00 zapraszamy na przedpremierowe pokazy jednej z największych perełek kina arthouse’owego tego roku, czyli „Lighthouse”. Produkcja została okrzyknięta odkryciem i najlepszym filmem ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. 16.11 - KUP BILET; 17.11 - KUP BILET

Szaniawski w DCF

szaniawski Wspólnie z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu rozpoczynamy realizację projektu „Szaniawski w DCF”, w ramach którego odbędą się pokazy kinowe archiwalnych spektakli wałbrzyskiego teatru. Projekcjom będą towarzyszyć spotkania z twórcami. Wstęp wolny.

Premiera: "Obywatel Jones"

obywatel jonesNagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania „Folwarku zwierzęcego” George'a Orwella.

Premiera: "Boże Ciało"

wojna o pradPolski kandydat do Oscara, zdobywca dziesięciu nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, również doceniony na festiwalu w Wenecji - "Boże Ciało" Jana Komasy od 10 października w DCF!

Premiera: "Joker"

jokerOd 4 października w DCF "Joker" - zwycięski film ostatniego festiwalu w Wenecji. Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie

Premiera: "(Nie)znajomi"

(nie)znajomi„(Nie)znajomi” to wzruszający i zabawny film o miłościach, inspirowany hitem „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę.

Dyskusyjny Klub Filmowy - listopad 2019 - Wszystko w rodzinie

  • 4 – JULIETA, reż. Pedro Almodóvar / Hiszpania 2016 - 96’
  • 11 – SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW, reż. Cristina Gallego, Ciro Guerra / Kolumbia, Dania 2018 - 125’
  • 18 – MUSTANG, reż. Deniz Gamze Ergüven / Turcja, Francja, Niemcy, Katar 2015 - 97’
  • 25 - O OJCACH I SYNACH, reż. Talal Derki / Syria, Liban, Niemcy, Katar 2018 - 98’
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil