"Joker" od 4 października w DCF

jokerOd 4 października w DCF "Joker" - zwycięski film ostatniego festiwalu w Wenecji. Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie

Premiera: "Piłsudski"

pilsudskiTo nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką.

Premiera: "Downton Abbey"

downton abbeyŚwiatowy fenomen „Downton Abbey” powraca jako wielkie filmowe wydarzenie. Kochana na całym świecie rodzina Crawleyów oraz ich służba przygotowują się do najbardziej doniosłego wydarzenia w ich życiu.

Premiera: "TO. Rozdział 2"

to rozdzial 2W kontynuacji jednego z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat "TO" zobaczymy dorosłych członków Klubu Frajerów, którzy ponownie będą musieli stanąć oko w oko z zabójczym klaunem Pennywisem. Na ekranie m.in.: Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Jay Ryan czy Bill Skarsgård.

Premiera: "Polityka"

politykaW „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? „Polityka” już w DCF! 

„Witaj Polsko!” - wystawa Sebastiana Kalińskiego

witaj polskoOd 5 do 30 września w Chill Roomie DCF będzie prezentowana wystawa fotografii Sebastiana Kalińskiego pt. "Witaj Polsko!". Projekt dokumentuje otaczające nas piękno i brzydotę, mądrość wieków i niedorzeczność współczesności. Wernisaż odbędzie się 5 września o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Premiera: "Tajemnica ojca Pio"

tajemnica ojca pio"Tajemnica Ojca Pio" to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.

Premiera: "W deszczowy dzień w Nowym Jorku"

w deszczowy dzien w nowym jorku
„W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to już trzeci wspólny projekt, w którym swoje siły łączą Woody Allen i wielokrotnie nagradzany operator kamery Vittorio Storaro. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber.

Premiera: "Pavarotti"

Pavarotti
Zapraszamy na pokazy filmu "Pavarotti" - niezwykle poruszającej historii ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Film zdobywcy Oscara® Rona Howarda, reżysera "Pięknego umysłu".

Dyskusyjny Klub Filmowy - październik 2019 - Science non-fiction

  • 7 – HIGH LIFE, reż. Claire Denis, Francja, USA, Wielka Brytania, Niemcy, Polska 2018 - 110'
  • 14 – NAWET GÓRY PRZEMINĄ, reż. Jia Zhangke, Chiny, Francja, Japonia 2015 - 126’
  • 21 – MR. NOBODY, reż. Jaco Van Dormael, Belgia, Francja, Niemcy, 2009 - 141’
  • 28 - MAMA, reż. Xavier Dolan, Kanada 2014 - 160’

Filmowy Klub Seniorów - wrzesień 2019

  • 3 – MAGICZNE NOCE, reż. PAOLO VIRZI, Włochy 2018, 125 min.
  • 10 – GENESIS 2.0, reż. CHRISTIAN FREI, MAXIM ARBUGAEV, Chiny, Rosja, Szwajcaria, USA, Korea Płd. 2018, 115 min.
  • 17 – PIŁSUDSKI, reż. MICHAŁ ROSA, Polska 2019,105 min.
  • 24 – NASZA MŁODSZA SIOSTRA, reż. HIROKAZU KOREEDA, Japonia 2015, 130 min.   
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil