„Echo” – wieczór autorski Magdaleny i Maksymiliana Rigamonti

Rigamonti19 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Piano Baru DCF na spotkanie z niezwykłym dziennikarsko-fotograficznym duetem - Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti. Podczas spotkania opowiedzą o książce „Echo” - fotograficznej opowieści o miejscach, które zniknęły ze współczesnych map Wołynia na Ukrainie, o poszukiwaniu śladów pamięci po tym, czego już nie ma. Wstęp wolny.

Premiera: "Słodziak"

slodziakFilm na podstawie debiutanckiego scenariusza Shia LaBeoufa, który bazuje na autobiograficznych przeżyciach i doświadczeniach. Za reżyserię odpowiada nagradzana reżyserka Alma Har’el.

Premiera: "Nadzwyczajni"

nadzwyczajniGwiazdy francuskiego kina, Vincent Cassel i Reda Kateb w najnowszym dziele autorów „Nietykalnych”. Film „Nadzwyczajni”, prezentowany na gali zamknięcia ostatniego festiwalu w Cannes, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Filmowy Sylwester w kinie DCF

sylwester 2019Przywitanie Nowego Roku w kinie DCF będzie wieczorem pełnym filmowych wrażeń. W swobodniej i niezobowiązującej atmosferze, przy lampce wina i szampanieobejrzyj filmy, które trafią na ekrany kin w 2020r. Do pokazów przedpremierowych dołączyły dwie znakomite i kultowe polskie komedie! Serdecznie zapraszamy na jedyny taki wieczór w roku. 


Premiera: "Na noże"

na noze
Wiele motywów. Jedna ofiara. Zero dowodów. Zapraszamy na pokazy thrillera Riana Johnsona, reżysera "Gwiezdnych wojen". "Na noże" to film z gwiazdorską obsadą, z Danielem Craigiem i Chrisem Evansem na czele. 

Premiera: "Lighthouse"

szaniawski Zapraszamy na pokazy jednej z największych perełek kina arthouse’owego tego roku, czyli „Lighthouse”. Produkcja została okrzyknięta odkryciem i najlepszym filmem ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. 

Premiera: "Irlandczyk"

irlandczykZapraszamy na pokazy nowego filmu Martina Scorsese. "Irlandczyk" to epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia. 

Premiera: "Kult. Film"

kult film„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. 

Premiera: "Boże Ciało"

wojna o pradPolski kandydat do Oscara, zdobywca dziesięciu nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, również doceniony na festiwalu w Wenecji - "Boże Ciało" Jana Komasy od 10 października w DCF!

Dyskusyjny Klub Filmowy - grudzień 2019 - Nasza klasa

  • 2 – UCZEŃ, reż. Kiriłł Sieriebriennikow / Rosja 2016 - 118’
  • 9 – IGIELNIK, reż. Deborah Haywood / Wielka Brytania 2017 - 82’
  • 16 – ZJAZD ABSOLWENTÓW, reż. Anna Odell / Szwecja 2013 - 88’
  • 30 - NAZYWAM SIĘ CUKINIA, reż. Claude Barras / Francja, Szwajcaria 2016 - 66’

Filmowy Klub Seniorów - grudzień 2019

  • 3 – OPOWIEŚĆ O TRZECH SIOSTRACH, reż. EMIN ALPER – Turcja, Grecja, Holandia, Niemcy - 2018 - 110 min.
  • 10 – YULI, reż. ICIAR BOLLAIN – Hiszpania, Kuba, Niemcy, UK - 2018 – 104 min.
  • 17 - PAMIĄTKI CLAIRE DARLING, reż. JULIE BERTUCCELLI – Francja - 2018 - 95 min. 
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil