Premiera: "Dżentelmeni"

dzentelmeniGuy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Brytyjska odpowiedź na „Pulp Fiction” na miarę XXI wieku!

Premiera: "Tommaso"

tommasoOdkrycie festiwalu w Cannes. Zaskakujące, osobiste dzieło Abla Ferrary opowiada o toksycznej męskości, późnym ojcostwie i walce z prywatnymi demonami.

"Parasite" wraca do repertuaru

ParasiteOd 14 lutego do naszego repertuaru wraca wielki zwycięzca tegorocznego rozdania Oscarów "Parasite" w reż. Bong Joon-ho - film, który jako pierwszy w historii zdobył statuetki zarówno za najlepszy film, jak i najlepszy film międzynarodowy.

Premiera: "Kłamstewko"

klamstewkoPełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów.

Premiera: "Monos"

monos oddzial malp"Monos" Alejandra Landesa to hipnotyczna, mroczna i trzymająca w napięciu opowieść o oddziale nastoletnich partyzantów.

Walentynkowe przedpremiery

walentynkiW tym roku z okazji Walentynek zapraszamy Was przedpremierowo na dwa wyczekiwane filmy mistrzów współczesnego kina. O 18:30 zagramy "Jezioro dzikich gęsi" Diao Yinana (KUP BILET), a o 20:30 zaprezentujemy najnowszy film Xaviera Dolana "Matthias i Maxime" (KUP BILET).

Premiera: "Małe kobietki"

male kobietkiZapraszamy na pokaz najnowszego filmu Grety Gerwig ("Lady Bird"), która podeszła do tematu kultowej powieści "Małe kobietki", bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott i przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni.  

Premiera: "Poznajmy się jeszcze raz"

poznajmy sie jeszcze razCo byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”. 

Premiera: "1917"

191710 nominacji do Oscara. Wielkie, wyreżyserowane przez Sama Mendesa wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

Premiera: "Jojo Rabbit"

jojo rabbit„Jojo Rabbit” to satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi („Thor: Ragnarok”, „Dzikie łowy”) łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos.

Premiera: "Psy 3. W imię zasad"

psy 3Kultowi bohaterowie, legendarne dialogi, które weszły do codziennego języka i muzyka, którą bez trudu rozpozna każdy kinoman – seria „Psy” na zawsze odmieniła polskie kino. Policyjna opowieść błyskawicznie zdobyła serca widzów, z miejsca zyskując status produkcji kultowej. Po latach Franz Maurer i jego sfora powracają na ekrany kin!

Premiera: "Judy"

judyPorywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki Judy Garland, której niezapomniany przebój "Over the Rainbow" przyniósł nieśmiertelność. W roli głównej Renee Zellweger.

Sezon Oscarowy 2020

sezon oscarowy 2020Sezon Oscarowy, który elektryzuje wszystkich kinomanów wrócił do DCF! Jak co roku z niekrytą przyjemnością pokazujemy Państwu najlepsze filmy tego sezonu według Amerykańskiej Akademii Filmowej. Są to zarówno seanse przedpremierowe, seanse specjalne, jak i pokazy filmów krótkometrażowych. 

Filmowy Klub Seniorów - luty 2020

  • 4 – MAŁE KOBIETKI, reż. GRETA GERWIG, USA 2019, 125 min.
  • 11 – NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI, reż. LODOVIC BERNARD, Francja 2018, 105 min.
  • 18 – AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN, reż. SYDNEY POLLACK, ALAN ELLIOTT, USA 2018, 90 min.
  • 25 – ADA, TO NIE WYPADA, reż. KONRAD TOM, Polska 1936, 85 min.  
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil