Światowy Dzień Wody

dzien wody„Nie zostawiając nikogo w tyle” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody ustanowione przez ONZ, który będziemy obchodzić 22 marca na całym globie. Solidaryzując się wobec problemów związanych z wodą, wraz z Hydropolis dołączamy się do akcji.

Konkurs "Dwa srebrne ekrany"

Dwa srebrne ekranyW imieniu organizatorów zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju do udziału w XI edycji konkursu „Dwa srebrne ekrany”.

XII Sputnik. Filmy dla młodzieży

LiliXII Sputnik – Festiwal Filmów Rosyjskich będzie nawiązywał do ludowych baśni i legend, które wciąż żywo funkcjonują w rosyjskich wierzeniach oraz tradycjach. Odkryjemy przed widzami świat rusałek, leśnych nimf, kikimor, znachorek i utopców!

"Mój piękny syn" dla młodzieży

tam gdzie mieszka bogPragniemy zwrócić uwagę na potencjał edukacyjny filmu "Mój piękny syn", który obecnie gości na naszych ekranach. Niesamowite studium relacji nastolatek - rodzic z fenomenalnymi rolami Timothee'go Chalameta i Steve'a Carella.

Zima w kinie DCF

sekretny swiat kotowZapraszamy najmłodszych widzów na specjalne seanse dla dzieci i młodzieży w okresie zimowym. W programie znajdą się seanse repertuarowe oraz dedykowane. Zobaczymy takie tytuły jak: "Chłopiec z burzy" czy "Sekretny świat kotów". Bilety w cenie 13 zł.

Dodatkowy pokaz filmu "Chłopiec z burzy"

tam gdzie mieszka bogZ uwagi na duże zainteresowanie tytułem, zapraszamy na dodatkowy pokaz filmu „Chłopiec z burzy” w dniu 8 stycznia o godz. 17.00. Przedpremierowy seans jest dedykowany nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty.

Program Kino Szkoła - styczeń 2019

Coco2017W styczniu 2019 r. wspólnie z Prorogramem Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z różnorodnymi formami edukacyjnymi.

10-lecie Dolnośląskiego Funduszu Filmowego

tam gdzie mieszka bogZ okazji jubileuszu 10-lecia działalności Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce, zapraszamy w grudniu na przegląd wybranych tytułów powstałych dzięki wsparciu finansowemu RFF z różnych miast. Seanse dedykowane dzieciom i młodzieży będą połączone z warsztatami wprowadzającymi. Bilety: 5 zł.

 

Przedpremierowy pokaz filmu "Chłopiec z burzy"

tam gdzie mieszka bog18 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy nauczycieli, pedagogów, szkolnych koordynatorów programu "Szkoła w mieście" na przedpremierowy pokaz filmu "Chłopiec z burzy". Film jest zabawną, wzruszającą i mądrą opowieścią o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Pokaz filmu "W absolutnej ciszy"

tam gdzie mieszka bogW czwartek 8 listopada o godz. 12.00 zapraszamy na pokaz filmu „W absolutnej ciszy" w reżyserii Łukasza Śródki, poświęconego wrocławskiemu malarzowi Konradowi Jarodzkiemu, byłemu rektorowi Akademii Sztuk Pięknych, nestorowi trzech pokoleń wrocławskich artystów. Wstęp: 10 zł. 

Pokaz filmu "W pustyni i w puszczy" + warsztaty

OdraFilmWe wtorek 30 października w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy uczniów klas IV - VI na pokaz specjalny filmu "W pustyni i w puszczy", poprzedzony interaktywnymi warsztatami, pt. "Podróże – dawniej i dziś".

"Kamerdyner" dla licealistów

OdraFilm26 października zapraszamy na zajęcia filmowo - historyczne w ramach, których odbędzie się projekcja filmu "Kamerdyner", reż. F. Bajon oraz dyskusja po filmie z Rómanem Drzéżdżónem: "Piaśnica w historii Kaszub. Złożona historia pogranicza."

Odra-Film i WCDN zaprasza na konferencję

OdraFilmDyrektor Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jolanta Góreczna oraz dyrektor Odra – Film Jarosław Perduta we współpracy z Fundacją Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych mają przyjemność zaprosić szkolnych koordynatorów projektu Szkoła w mieście oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencję pt. "Rola filmu w pracy nauczyciela i wychowawcy. Innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem dzieła filmowego w kształtowaniu kompetencji społecznych i medialnych uczniów".

DCF i Kino Szkoła z nowym programem edukacyjnym

kinoszkolaW roku szkolnym 2018/2019  Dolnośląskie Centrum Filmowe  jest realizatorem Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła, w ramach którego zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół na projekcje filmowe połączone z różnorodnymi formami edukacyjnymi. Oferta wpisuje się w założenia znajdujące się w Podstawie programowej kształcenia ogólnego.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil