Magiel Filmowy


W grudniu w Maglu Filmowym mocna żeńska reprezentacja. Łukasz Maciejewski będzie gościł twórczynie filmu ”Nina” reżyserkę Olgę Chajdas oraz odtwórczynie głównych ról Julię Kijowską i Elizę Rycembel. „Nina” to debiut reżyserski Chajdas nagrodzony prestiżową VPRO Big Screen Award w Rotterdamie. Jak  piszą producenci filmu, „to historia o nieoczekiwanej, trudnej miłości, skomplikowanych wyborach, historia o ludziach, którzy traktują życie jak grę i nagle muszą stawić czoła trudnej rzeczywistości. To historia impulsywnej miłości, która nie dba o tradycyjne podziały". Otwarty, bezpruderyjny, ale też zmysłowy erotyzm czyni ten film absolutnie wyjątkowym. Po seansie, jak to zwykle w maglu, pogłębiona, ciekawa rozmowa z artystkami.
 
„Nina, trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. "Nina" to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją”.  [filmpolski]
 

9 grudnia
Godzina: 19:00 | Sala: Lwów
Bilety: 20 zł - KUP BILET

O Maglu Filmowym:

Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil