Magiel Filmowy

slajder 5

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach nowego cyklu kina DCF, pt. „Magiel Filmowy”, które odbędzie 10 maja o godz. 19.00 - KUP BILET

Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będzie Urszula Grabowska, laureatka Orła w kategorii Główna Rola Kobieca w filmie „Joanna” oraz obrazu „Carte Blanche”. Rok temu Urszula Grabowska udzieliła Łukaszowi Maciejewskiemu wywiadu w książce „Aktorki. Odkrycie”. Autor opowiedział w niej historię z życia cenionych polskich aktorek. Uczestnicy Magla Filmowego będą mogli ją kupić w holu kina i otrzymać autograf od jej twórcy i aktorki.

Przed spotkaniem z Urszulą Grabowską odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Gruzińskiego. W filmie główne role odgrywają Robert Więckiewicz, Elżbieta Romanowska i Urszula Grabowska.

„Wspomnienie lata” to pocztówka ze słonecznego lata na prowincji pod koniec lat.70. Jej główny bohater, nastoletni Piotrek spędza je z matką. W trakcie lata będzie świadkiem wydarzeń, które sprawią, że już nigdy nie będzie taki sam. Uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Sienie, Adam Gruziński we „Wspomnieniu Lata” przypomina o trudnościach z jakimi muszą zmierzyć się młodzi ludzie, żeby wejść w dorosłość.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=-GegvQEoiiw

Godzina: 19:00 | Sala: Lalka
Bilety: 20 zł | udział w spotkaniu po filmie: bezpłatnyO Maglu Filmowym:

Od 1 lutego 2018 r. zapraszamy na nowy cykl w naszym kinie, czyli „Magiel Filmowy”. Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami.Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo