Magiel Filmowy


Serdecznie zapraszamy na szóste spotkanie w ramach nowego cyklu kina DCF, pt. „Magiel Filmowy”, które odbędzie 14 września o godz. 19.00. KUP BILET

Gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Wojciech Mecwaldowski, zakomity aktor znany z ról w takich filmach jak „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Lejdis” czy „11 minut”.

Pretekstem do spotkania będzie premiera komedii „Juliusz” Aleksandra Pietrzaka, w której Wojciech Mecwaldowski gra tytułową rolę. Scenariusz tej zabawnej opowieści napisali znani stand-uperzy Abelard Giza I Kacper Ruciński. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec  – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób, by wpłynąć na jego zachowanie. W filmie, obok naszego gościa, zobaczymy plejadę znakomitych aktorów: m.in. Jana Peszka, Macieja Stuhra, Andrzej Chyrę..
 
Godzina: 19:00 | Sala: Lalka
 
Bilety:
Przedsprzedaż biletów w cenie 16 zł w terminie: 14 sierpnia – 6 września
Sprzedaż biletów w cennie 20 zł w terminie: 7 – 14 września
Udział w spotkaniu po filmie: bezpłatny


O Maglu Filmowym:

Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil