Filmowy Klub Seniorów - maj 2019

  • 7 – GREEN BOOK, reż. PETER FARRELLY - USA - 2018 - 130 min.
  • 14 – KRAINA MIODU, reż. L.STEFANOV, T.KOTEVSKA - Macedonia - 2018 – 87 min.
  • 16 - IN TOUCH, reż. PAWEŁ ZIEMILSKI - Polska, Islandia - 2018 – 60 min.
  • 21 – KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ, reż. BENEDIKT ERLINGSSON – Francja, Islandia, Ukraina - 2018 - 100 min.
  • 28 – GENTLEMAN Z REWOLWEREM, reż. DAVID LOWERY – USA - 2018 - 95 min.

Seanse - wtorki oraz czwartek, godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

green bookGREEN BOOK

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego kierowcę byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy. W rolach głównych wystąpią: Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko- amerykańskiego szofera.


kraina mioduKRAINA MIODU

Pokaz specjalny w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i żyje w zgodzie z naturą. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się rodzina, która również hoduje pszczoły, ale traktuje miód i pszczoły inaczej. Szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy pszczoły mogą być przyjaciółmi i partnerami człowieka czy tylko niewolnikami produkującymi miód?


in touch

IN TOUCH

Pokaz specjalny w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
To opowieść o mieszkańcach wsi Stare Juchy na Mazurach. Ponad połowa z nich na początku lat 80. XX wieku wyemigrowała do Islandii. Ci, którzy wyjechali, rozpoczęli nowe życie. Ci, którzy zostali – w większości reprezentanci starszego pokolenia - wciąż mają nadzieję na powrót bliskich. Duża odległość pomiędzy członkami rozbitych rodzin nie pozwala im na bezpośredni kontakt. Alternatywą dla tej sytuacji pozostają „spotkania” w świecie wirtualnym.


kobieta idzie na wojne

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ

Lokalna eko-aktywistka Halla prowadzi miejscowy chór, a po godzinach sabotuje działania największych korporacji na świecie, jednocześnie marząc o adopcji dziecka. Wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska. Halla działa w obronie tego, w co wierzy i nie cofnie się przed niczym, nawet, gdy jej przeciwnicy próbują zrujnować jej reputację.


gentleman z rewolwerem

GENTLEMAN Z REWOLWEREM

Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który wcale nie miał ochoty na to, żeby przejść na emeryturę, z więzienia uciekał 30 razy, a rabując banki nigdy nie zapominał o byciu gentlemanem. Robert Redford w ostatniej roli w karierze! Tym filmem skradnie wam serca!

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil