Filmowy Klub Seniorów - czerwiec 2018

  • 5 - BLASK, reż. NAOMI KAWASE – Japonia -2017 – 100 min.
  • 12 - KRÓL ROZRYWKI, reż. MICHAEL GRACEY – USA - 2017 - 105 min.
  • 19 - MORDERSTWO W ORIENT EXPSPRESSIE, reż. KENNETH BRANAGH – Francja, Anglia, Kanada, Nowa Zelandia, USA, Malta - 2017 – 115 min.
  • 26 – OBDAROWANI, reż. MARC WEBB - USA -2017 - 100 min.

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 11 złotych

blaskBLASK

Główna bohaterka zajmuje się audio deskrypcją filmów - tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabo widzącym. Spotyka się ze światowej sławy fotografem, który właśnie traci wzrok. Gdy on zakwestionuje jej umiejętności i zarzuci zbyt dużą swobodę interpretacji, ona oskarży go o ograniczoną wyobraźnię – będzie to początek ich znajomości i uczucia, a także kluczowych problemów dla całego filmu. Bo czy kino może istnieć bez obrazu? Czy powstaje ono tylko w naszej głowie dzięki pracy wyobraźni? Najnowszy film Naomi Kawase (znanej nam z filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”) pełen jest refleksji nad ulotnym charakterem obrazu filmowego, ale też otaczającej nas rzeczywistości.

 


krolrozrywkiKRÓL ROZRYWKI
Oryginalny musical ukazujący narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, zainspirowany losami legendarnego dziewiętnastowiecznego impresaria, prekursora widowiska cyrkowego i polityka - Phineasa Taylora Barnuma. Film ukazuje historię tego niezwykłego wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, także jego ekstrawagancję i specyficzne poczucie estetyki. "Król rozrywki" to kawał solidnego musicalu, rozbuchanego szaleństwa i kolorowego świata, od którego ciężko oderwać wzrok. Ale najważniejszym elementem każdego musicalu pozostaje muzyka i magia tworząca solidne kino rozrywkowe.

 


morderstwoorientMORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, który sam gra słynnego detektywa Herculesa Poirot rozwiązującego sprawę tajemniczego morderstwa. W tym najsłynniejszym luksusowym pociągu świata spotyka się kilkanaście osób, przedstawicieli różnych kultur, zawodów, grup wiekowych, klas społecznych, światopoglądów. Pewnej nocy dochodzi do morderstwa i to właśnie na detektywie spocznie zadanie odnalezienia sprawcy. A zbrodnię popełnić mógł dosłownie każdy z jadących… Przed nami pełna napięcia opowieść uznawana za największą zagadkę kryminalną wszechczasów.


obdarowaniOBDAROWANI

Bohater filmu Frank opiekuje się swoją matematycznie uzdolnioną siostrzenicą, którą stara się za wszelką cenę uchronić przed surowym życiorysem, na jaki zazwyczaj skazuje się młodocianych geniuszy. Na horyzoncie pojawia się jednak babcia, która uważa, że moralnym obowiązkiem opiekuna jest umożliwić rozwój talentu - nie tylko dla dobra dziecka, ale i nauki. Rozpoczyna się więc ciekawa walka. W ciętych ripostach, jakimi przerzucają się Frank i jego matka, czuje się wysoką emocjonalną stawkę. Słychać w nich ludzi, którzy spierają się o coś, na czym im zależy. A przy tym nie jest to konflikt czarno-biały: racje są po obu stronach, o czym wiedzą zarówno sami bohaterowie, jak i widzowie. Raz nas to wzrusza, raz podnieca, a przy tym pozwala wybrzmieć moralnym dylematom.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo