Filmowy Klub Seniorów - październik 2018

  • 2 - PARYŻ MUSI POCZEKAĆ, reż. ELEONORE COPPOLA - USA - 2017 - 90 min.
  • 9 – RODZINY SIĘ NIE WYBIERA, reż. DANY BOON - Francja - 2018 – 105 min.
  • 16 - MADAME, reż. AMANDA STHERS - Francja - 2017 - 90 min.
  • 23 – NASZE NAJLEPSZE WESELE, reż. OLIVIER NAKACHE, ERIC TOLEDANO - Francja, Kanada, Belgia - 2017 - 105 min.
  • 30 - WHITNEY, reż. KEVIN MACDONALD - USA, Anglia - 2018 – 120 min.

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych

paryzmozepoczekacPARYŻ MOŻE POCZEKAĆ

Film został zainspirowany przeżyciami samej reżyserki – żony wybitnego reżysera Francisa Forda Coppoli. Po zakończeniu festiwalu filmowego w Cannes oboje mieli wyruszyć do Paryża. Stało się jednak inaczej. Coppola został w Cannes, a Eleonora wyruszyła do Paryża z jego przyjacielem. Zaplanowana na siedem godzin podróż, zamieniła się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.


rodzinysieniewybieraRODZINY SIĘ NIE WYBIERA

Genialny projektant wnętrz kolejnymi kolekcjami rzuca Paryż i światowy design na kolana. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina. Na domiar złego, w wyniku wypadku samochodowego traci on pamięć i cofa się do własnych wspomnień z wieku 17 lat. A rodzina Valentina zostaje w Paryżu i zrobi wszystko, aby wywrócić jego życie do góry nogami.


madame

MADAME

Bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu i postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy gospodyni przyjęcia wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię, by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydawała się opanowana, ale wystarczyło kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca poważnie potraktowała swą nową rolę, a wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej niż w przewidywanym uroczym przyjęciu…


nasznajlepszewesele

NASZE NAJLEPSZE WESELE

Nadchodzi wielki dzień Pierre’a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Max - właściciel uznanej firmy weselnej - bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki, poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Kelnerzy protestują, fotografa interesuje tylko kuchnia, co chwilę strzelają korki i brakuje prądu. Czy da się opanować sytuację, zanim będzie za późno?


whitneyWHITNEY

To rzetelna i solidna opowieść o życiu, karierze i śmierci Whitney Houston. Dysponując niespotykanym talentem wokalnym, artystka ze szczytów popularności stoczyła się na samo dno uzależnienia od narkotyków, alkoholu i toksycznych związków. Jej tragiczna śmierć w 2012 roku spotkała się z typową reakcją: wszyscy się spodziewali, nikt nie mógł uwierzyć. Miała pieniądze, sławę i miłość tłumów, a ciągle dawało się wyczuć niespełnienie, smutek i lęk przed przyszłością. Dwie godziny filmu upływają na rozmowach, rekonstrukcji, przyglądaniu się kontekstom rodzinnym i społecznym. Prywatne materiały wizualne samej Whitney mieszają się z audycjami telewizyjnymi, fragmentami koncertów.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
radiowroclaw logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil