Dyskusyjny Klub Filmowy - grudzień 2014

KINO SKANDYNAWSKIE
  • 1.12 - POLOWANIE, reż. THOMAS VINTERBERG (Dania, Szwecja) – 2012 – 115’
  • 8.12 - ZAKOCHANI WIDZĄ SŁONIE, reż. DAGUR KÁRI (Islandia, Dania) – 2005 – 110’
  • 15.12 - W LEPSZYM ŚWIECIE, reż. SUSANNE BIER (Dania, Szwecja) – 2010 – 120’

Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 10 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

POLOWANIE
Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Od tego momentu rozwój wypadków następuje błyskawicznie: nie zważając na niewiadome w sprawie, na budzące wiele wątpliwości świadectwo dziewczynki, na mężczyznę sypie się grad oskarżeń. A wszystko to oczywiście w słusznej sprawie: obronie największej świętości, jaką jest czystość dziecka. Jednak Vinterberg tak rozkłada akcenty, że trudno nie wierzyć bohaterowi. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena.


ZAKOCHANI WIDZĄ SŁONIE
Komediodramat o czarująco lekkomyślnym artyście graffiti Danielu, którzy mieszka w Kopenhadze, zarabiając na życie przez malowanie na zamówienie wyznań miłosnych innych ludzi na murach miasta. Prowadzi beztroskie życie do momentu, kiedy spotyka i zakochuje się w swoim odbiciu – równie nieodpowiedzialnej i powabnej Fran. Pełna absurdalnego humoru opowieść o ludziach wyluzowanych do granic możliwości, o spotkaniach, które zmieniają życie na zawsze, o miłosnej gorączce, dzięki której ulicami przechadzają się… słonie.


W LEPSZYM ŚWIECIE
Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W tej rzeczywistości swojego miejsca szukają również dzieci. Chcą sprawiedliwości. Zderzenie afrykańskiego bezprawia z pozornie spokojnym, cywilizowanym skandynawskim miastem jest znakomitym punktem wyjścia do zadania nam kilku trudnych pytań w tej filozoficznej opowieści o granicach pacyfizmu i bezradności. Świetne kino, prowokujące do myślenia i nie dające jednoznacznych odpowiedzi na stawiane pytania.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta kreatywnywroclaw kultura logo duze tuwroclaw wtwlogo