BF2014-DCF-BANNER-992x80

Dyskusyjny Klub Filmowy - październik 2015

MŁODZI GNIEWNI
  • 5 - MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE, reż. LYNNE RAMSAY – 2011 – 110'
  • 12 - SPRING BREAKERS, reż. HARMONY KORINE – 2012 – 92'
  • 19 - OH BOY!, reż. JAN OLE GERSTER – 2012 – 83'
  • 26 - MAMA + spotkanie z gościem, reż. XAVIER DOLAN – 2014 – 140'


Seanse w poniedziałki o godz. 20.00 | Bilety - 10 zł
Działalność DKF-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Musimy porozmawiać o Kevinie - Reż. Lynne Ramsay, 2011, 110'
Demoniczny Ezra Miller jako nastolatek doprowadzający rodzicielkę na skraj załamania nerwowego i Tilda Swinton w roli rozedrganej matki, która ma problem z emocjonalnym zaangażowaniem się w relację z synem. Skomplikowana historia. Wydarzenia, które doprowadzają do tragedii. Thriller, który prowokuje, szokuje, wwierca się w pamięć, łączy w sobie surową rzeczywistość i poezję. Kino, które wymaga od widzów stalowych nerwów, zwłaszcza podczas wielkiego finału.


Spring Breakers – reż. Harmony Korine, 2012, 92'
Film – petarda! Objawienie MFF w Wenecji. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadza cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Wirtuozerska satyra na młodzież pożerającą popkulturę. Prawdziwa orgia kolorów, która sprawia, że tak jak główne bohaterki chcemy się spuścić ze smyczy. Szalony, ekscytujący, prowokacyjny film, który się kocha albo nienawidzi. Na pewno nie zapomina.


Oh Boy! – reż. Jan Ole Gerster, 2012, 83'
Strach przed działaniem, stagnacja, próba radzenia sobie z codziennością i główny bohater – dwudziestokilkuletni Niko, który niespodziewanie zostaje zmuszony do konfrontacji z konsekwencjami swojej bierności. Film pełen zabawnych sytuacji, dowcipnych obserwacji i ciętych dialogów, poruszający problem współczesnej alienacji. Film tak dojrzały i przenikliwy, że trudno uwierzyć, iż to pełnometrażowy, fabularny debiut.


Mama – reż. Xavier Dolan, 2014, 140'
Genialna psychodrama stworzona przez 25-letniego reżysera Xaviera Dolana, nazywanego cudownym dzieckiem kanadyjskiego kina. „Mommy” to portret intensywnej relacji matki z synem cierpiącym na ADHD. Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna, a jego miłość do niej wyrażana jest w niewłaściwy sposób, co czyni z niego prawdziwie problematycznego antybohatera. Ponad pięciominutowe owacje na stojąco na pokazie MFF w Cannes, status arcydzieła i Antoine-Olivier Pilon, siedemnastolatek, który swoją rolą przebił młodego Leonardo DiCaprio w „Co gryzie Gilberta Grape'a”.
Gość: mgr Piotr Sieniawski
Prowadzi psychoterapię indywidualną i par oraz superwizję pracy klinicznej. Członek Dolnośląskiego Koła Naukowego Psychoterapii Psychoanalitycznej.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta kreatywnywroclaw kultura logo duze tuwroclaw wtwlogo