Magiel Teatralny - spotkanie z Krystianem Lupą

ostatniwaleppoWe wtorek 22 maja, o godz. 19.00 zapraszamy na nową odsłonę cyklu „Magiel Teatralny”, którego gośćmi będą: Krystian Lupa – wybitny polski reżyser teatralny, scenograf, dramaturg, grafik oraz Łukasz Maciejewski – znany krytyk filmowy i teatralny

Wtorkowe wydarzenie skoncentruje się wokół polsko-angielskiego tomu rozmów Krystiana Lupy i Łukasza Maciejewskiego - "Koniec świata wartości". W spotkaniu wezmą udział aktorzy Teatru Polskiego – w podziemiu występujący w spektaklach Krystiana Lupy. Rozmowę poprowadzi Piotr Rudzki. Podczas spotkania pokazana zostanie również etiuda "Czkawka" w reżyserii Haakona Sandoya, eksperymentalny film z 1970 roku z Krystianem Lupą w jednej z głównych ról!

Zamieszczone w tomie rozmowy Maciejewskiego i Lupy były publikowane przede wszystkim w „Notatniku Teatralnym”, ale znalazły się także wywiady z „Dziennika”, „Filmu”, „Machiny”, innych czasopism. W książce opublikowane zostaną również materiały przygotowywane do programów teatralnych, recenzje, teksty prywatne, rozproszone, nigdy wcześniej niepublikowane, a także eseje Maciejewskiego o teatrze Lupy, próba analizy aktorskiego fenomenu, jakim w jego świecie jest Piotr Skiba, wreszcie przekrojowe rozmowa o Lupie z Janem Fryczem, Romanem Gancarczykiem czy Anną Polony. Wszystko wzbogacone fotosami z przedstawień Krystiana Lupy, w tym wiele unikatowych fotografii i szkiców scenograficznych z początkowych lat kariery reżysera.

Godzina: 19:00 | Sala: Warszawa
Bilety: Wstęp bezpłatny po wcześniejszym odebraniu wejściówki w kasach kina DCF. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. UWAGA! Wszystkie dotychczas odebrane wejściówki na salę Lwów są aktualne.

Partner: Teatr Polski - w podziemiu / Polski Theatre in the underground.

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil