"Dzień dobry wszyscy umrzemy". Energia Wrocławia - wybuch pierwszy

chata Kino DCF i cykl Teatroteka zapraszają w czwartek 26 kwietnia o godz. 19.00 na wrocławską premierę ekranizacji sztuki Agnieszki Wolny-Hamkało „Dzień dobry wszyscy umrzemy”. W filmie w reżyserii Joanny Kaczmarek występują między innymi Katarzyna Herman, Rafał Maćkowiak, Krzysztof Stroiński, Marieta Żukowska. Uwaga: premiera poszerzona jest o elementy performatywne! - KUP BILET

Podczas premiery widzowie będą mogli usłyszeć solowy występ skrzypaczki Karoliny Majewskiej. Oraz otrzymać futurystyczną gazetę przygotowaną specjalnie na tę okazję przez autorkę tekstu sztuki.

Premierze towarzyszy konkurs na najciekawszy strój z elementami futurystycznymi. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni. Zdjęcia publikować będziemy na naszym Facebooku.

"Dzień dobry wszyscy umrzemy" to futurystyczna baśń, a jednocześnie komiks z elementami satyry społecznej. A wszystko zaczyna się, jak w realistycznym irlandzkim dramacie, w którym trochę dziwni, samotni i nieszczęśliwi ludzie spotykają się jak zawsze w tym samym barze o nazwie „Szklana Pogoda”. Dopiero później dowiadujemy się, że jest 2040 rok, a bohaterami tej dziwnej opowieści są ludzie żyjący poza istniejącym systemem. Niektórzy nie chcą być jego częścią, inni po prostu nie umieją w nim żyć. Każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, a razem uczestniczyć mają w zapowiedzianym, a może tylko przeczuwanym – końcu świata. Ale to także opowieść o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować.

Sztuka inspirowana jest cyberpunkiem, grami komputerowymi, atmosferą filmów retro-futurystycznych.

Bilety dostępne będą od kwietnia w kasach kina DCF w cenie 12 zł - KUP BILET
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil