Premiera: "Tajemnice Joan"

Tajemnice Joan
"Tajemnice Joan" w reżyserii Trevora Nunna to adaptacja opartego na faktach bestsellera Jennie Rooney o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. W tej roli niezrównana Judi Dench.

Premiera: "Pokémon: Detektyw Pikachu"

pikachuZapraszamy na pokazy filmu „Pokémon: Detektyw Pikachu” o przezabawnym, dowcipnym i uroczym Pokemonie, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Bilety, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, za jedyne 13 zł

Premiera: "Krew Boga"

krew bogaNajnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki – twórcy głośnego „Królika po berlińsku” oraz „Lęku wysokości”. „Krew Boga” to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna oraz serialowy hit „Gra o tron”.

Premiera: "Rocketman"

rocketmanNieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John.

Premiera: "Królowa Kier"

krolowa kierCzy namiętność usprawiedliwia przekraczanie granic? Kiedy uwodzenie zamienia się w wykorzystywanie? „Królowa Kier” duńskiej reżyserki May el-Toukhy, zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo – tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi.

Premiera: "Gloria Bell"

gloria bellGloria Bell jest każdą z nas! Słodko-gorzki portret współczesnej kobiety z nagrodzoną Oscarem Julianne Moore. Urzekająca, szczera, zabawna i wzruszająca opowieść o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż życie czasem mocno daje jej w kość!

Premiera: "Podwójne życie"

podwojne zycieUwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa („Sils Maria”, „Personal Shopper”) bawi się pojęciem wierności. W „Podwójnym życiu” dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. 

Czerwiec miesiącem dzieci w DCF!

paskudyW czerwcu zapraszamy rodziców z dziećmi na trzy pełne humoru filmy familijne z uroczymi, szukającymi przygód bohaterami. Bilety na pokazy, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, będą kosztowały jedynie 13 zł. Zagramy filmy: „Paskudy. UglyDolls”, „Pokémon: Detektyw Pikachu” oraz „Praziomek”.

Premiera: "Podły, okrutny, zły"

Podły okrutny zły
Film będący spojrzeniem na charyzmatyczną stronę seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (Zac Efron), którego niewinna twarz długo skrywała tajemnice brutalnych morderstw. Losy Bundy'ego śledziła cała Ameryka. 

Premiera: "Słodki koniec dnia"

Słodki koniec dnia
Najnowszy film Jacka Borcucha, który zdobył główną nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych 12. Mastercard OFF Camera w Krakowie. Na ekranie m.in. nagrodzona za tę rolę na festiwalu Sundance Krystyna Janda oraz Kasia Smutniak.

Dyskusyjny Klub Filmowy - czerwiec 2019 - Wycieczki / ucieczki

  • 3 – MAMUT, reż. Lukas Moodysson / Szwecja, Dania, Niemcy 2009 - 125’
  • 10 – KSIĘŻYC JOWISZA, reż. Kornel Mundruczo / Węgry, Francja, Niemcy 2017 - 123’
  • 17 – VICTORIA, reż. Sebastian Schipper / Niemcy 2015 - 140’
  • 24 - VIA CARPATIA, reż. Klara Kochańska / Kasper Bajon, Polska, Macedonia, Czechy 2018 - 75’

Filmowy Klub Seniorów - czerwiec 2019

  • 4 – POWRÓT BENA, reż. PETER HEDGES - USA - 2018 - 104 min.
  • 11 – LOVELING, reż. GUSTAVO PIZZI – Brazylia, Niemcy, Urugwaj - 2018 – 95 min.
  • 18 – ŻONA, reż. BJORN RUNGE – Szwecja, USA, UK - 2017 - 100 min.
  • 25 – JOHNNY ENGLISH: NOKAUT, reż. DAVID KERR – Francja, USA, UK - 2018 - 90 min.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil