Nagroda im. Sacharowa: debata o zagrożeniu fake news i film o roli mediów społecznościowych

na mlecznej drodzeDebata pt. „Wolność informacji w obliczu zagrożeń fake news” oraz projekcja filmu dokumentalnego „Truth Detectives” o znaczeniu mediów społecznościowych w walce o sprawiedliwość to wydarzenia przygotowane przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu z okazji wręczenia Nagrody im. Sacharowa na rzecz wolności myśli. Spotkanie i pokaz odbędą się 18 grudnia w DCF-ie o godzinie 18.00.Premiera: "Na mlecznej drodze"

na mlecznej drodzeW piątek 15 grudnia na naszych ekranach premiera „Na mlecznej drodze”. To najnowszy film Emira Kusturicy, jednego z najsłynniejszych współczesnych twórców europejskich. Dwukrotny zdobywca Złotej Palmy w Cannes i Złotego Lwa w Wenecji opowiada oryginalną historię zakazanej miłości, która skazywana jest na porażkę. W rolach głównych Emir Kusturica i Monica Bellucci.Premiera: "Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi""

maxresdefaultNajnowsza część kultowego cyklu Star Wars. W ósmym epizodzie sagi bohaterowie poprzedniej części - „Przebudzenia mocy” z 2015 r. - Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega), Poe (Oscar Isaac) oraz Luke Skywalker (Mark Hamill), w towarzystwie legendarnych postaci gwiezdnego uniwersum kontynuują swoją niezwykłą podróż.
Celebrujemy Święto Kina

swietokina2016W weekend 9-10 grudnia we wszystkich kinach Odry-Film obchodzić będziemy Święto Kina. To już czwarta edycja tego wydarzenia, odbywającego się w całej Polsce. W tych dniach obniżamy ceny biletów do 12 zł na wszystkie filmy z naszego repertuaru (przy 3D dojdzie do tego opłata za okulary).

Filmowy Klub Seniorów - grudzień 2017


  • 5 - KEMERDYNER, reż.– LEE DANIELS - USA 2013 - 130 min.     
  • 12 - MARIA SKŁODOWSKA-CURIE, reż. MARIE NOELLE - Francja, Polska, Niemcy, Belgia 2016 - 100 min.
  • 19 - PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ, reż. ELEANOR COPPOLA - USA- Japonia 2016 - 90 min.

Akademia Dokumentalna 2017/18

logoAkademiaDokumentalnaOd 9 października zapraszamy na cykl pokazów najlepszych filmów dokumentalnych z prelekcjami i dyskusjami. Spotkania w poniedziałki o 17.30, wstęp: 15 zł, karnet: 150 zł. Uczestnikiem Akademii Dokumentalnej może zostać każdy, jednak cykl skierowany jest głównie do studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo