Premiera - "Jak pies z kotem"

tam gdzie mieszka bogNajnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych "Dziewczyn do wzięcia". Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją.

Premiera - "Pierwszy człowiek"

tam gdzie mieszka bogFragment życia astronauty Neila Armstronga i jego legendarnej misji kosmicznej, dzięki której jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Najnowszy film najmłodszego zdobywcy Oscara za reżyserię - Damiena Chazelle'a, twórcy przebojowych "La La Land" i "Whiplash".

Premiera - "53 wojny"

tam gdzie mieszka bogFilm Ewy Bukowskiej, którego scenariusz powstał na podstawie książki "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym" Grażyny jagielskiej, jest historią inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W rolach głównych: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis.

7. Festiwal Aktorstwa Filmowego

faf16logoW dniach 21-25 października zapraszamy do DCF-u na seanse wrocławskiego święta aktorów. W programie znajdują się nowe polskie filmy ze znakomitymi rolami, których odtwórcy wygrać mogą nagrodę Złotego Szczeniaka, oraz spotkania z nominowanymi. Wstęp za darmowymi wejściówkami.
                               

"Bohemian Rhapsody" - pokazy przedpremierowe

atlas_chmur.jpg26-28 oraz 30 października zapraszamy na niezwykłą opowieść o powstałym w latach 70. XX wieku zespole Queen i jego frontmanie Freddie’em Mercurym, który zapisał się w historii muzyki popularnej jako jeden z najlepszych wokalistów. W rolę Mercury’ego wcielił się amerykański aktor Rami Malek znany m.in. z serialu TV „Mr. Robot”.

"Zwyczajna przysługa" - pokazy przedpremierowe

tam gdzie mieszka bog6 i 7 oraz 17 i 18 października zapraszamy na pokazy przedpremierowe komedii kryminalnej o perfekcyjnej pani domu z sielskiego przedmieścia, która próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swej najlepszej przyjaciółki. W rolach głównych Blake Lively i Anna Kendrick.


Filmowy Klub Seniorów - październik 2018

  • 2 - PARYŻ MUSI POCZEKAĆ, reż. ELEONORE COPPOLA - USA - 2017 - 90 min.
  • 9 – RODZINY SIĘ NIE WYBIERA, reż. DANY BOON - Francja - 2018 – 105 min.
  • 16 - MADAME, reż. AMANDA STHERS - Francja - 2017 - 90 min.
  • 23 – NASZE NAJLEPSZE WESELE, reż. OLIVIER NAKACHE, ERIC TOLEDANO - Francja, Kanada, Belgia - 2017 - 105 min.
  • 30 - WHITNEY, reż. KEVIN MACDONALD - USA, Anglia - 2018 – 120 min.

Dyskusyjny Klub Filmowy - październik 2018

  • 1 – BLASZANY BĘBENEK, reż. V. Schlöndorff, Francja, Jugosławia, Polska, RFN, 1979 – 144’
  • 8 – SIÓDMA PIECZĘĆ, reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957 – 97’
  • 15 – TAM, GDZIE ROSNĄ POZIOMKI, reż. Ingmar Bergman, Szwecja, 1957 – 91’
  • 22 – FANNY I ALEKSANDER seans o 19:00, reż. Ingmar Bergman, Francja, Szwecja, RFN, 1982 – 188’
  • 29 – BERGMAN – ROK Z ŻYCIA, reż. Jane Magnusson, Norwegia, Szwecja, 2018 – 117’

Magiel Filmowy z Sebastianem Fabijańskim

tam gdzie mieszka bogW sobotę 27 października o godz. 19.00 zapraszamy na ósmą edycję Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Sebastian Fabijański. W programie również pokaz filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Bilety: 20 zł. - KUP BILET

Festiwal Niepokalanów 2018

festiwalniepokalanowW dniach 19-26 października zapraszamy do DCF-u na Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów „Niepokalanów 2018”. W jego programie odbędzie się przegląd wybranych filmów, spotkania z twórcami i aktorami, konkursy, prelekcje i koncerty. Wstęp wolny za wejściówkami.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
radiowroclaw logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil