Czarna Ameryka: "Monsters and Men"

monsters and menEkskluzywny pokaz nagrodzonego na festiwalu Sundance dramatu "Monsters and Men" wraz z dyskusją ze znakomitymi gośćmi i setem DJ-skim to część dwudniowego wydarzenia Czarna Ameryka. Zapraszamy do DCF 9 maja o 19:00. Bilety 15 zł. KUP BILET

Premiera: "Pewnego dnia"

Pewnego dnia
Pokazywany w sekcji Director’s Fortnight 71. MFF w Cannes i wyróżniony tam przez krytyków nagrodą FIPRESCI, elektryzujący debiut fabularny młodej węgierskiej reżyserki Zsófii Szilágyi, która asystowała Ildikó Enyedi przy obsypanym nagrodami obrazie „Dusza i ciało”. Film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski.

Premiera: "Vox Lux"

Vox Lux
Laureatka Oscara Natalie Portman i Jude Law znowu razem na wielkim ekranie! Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku – Sia.

Modrzejewska w DCFie: "Ballada o Zakaczawiu"

ballada o zakaczawiuDCF oraz Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy rozpoczynają wspólną realizację projektu „Modrzejewska w DCFie”, w ramach którego odbędą się pokazy kinowe archiwalnych spektakli legnickiego teatru. Zaczniemy 29 kwietnia o 19.00 od "Ballady o Zakaczawiu" w reżyserii Waldemara Krzystka ze znakomitą rolą Przemysława Bluszcza. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami. Wstęp bezpłatny.

Kino Last Minute

kino last minuteJeżeli jeszcze nie zdążyliście zobaczyć lub macie ochotę powtórzyć filmy, które z różnych powodów były najpopularniejszymi tytułami ostatnich miesięcy – zapraszamy do DCF. Nominowane do Oscarów, obsypane wieloma nagrodami i przede wszystkim uwielbiane przez publiczność. Oto one!

Premiera: "Ocalić i zginąć"

ocalic i zginacInspirowany prawdziwą historią obraz Frederica Telliera - twórcy filmu "Dalida. Skazana na miłość". "Ocalić i zginąć" to poruszający dramat młodego człowieka, w którym główne role zagrali Pierre Niney i Anaïs Demoustier.

Premiera: "Jutro albo pojutrze"

jutro albo pojutrzeBohaterami nominowanego do Oscara filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rockford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem „Jutro albo pojutrze” jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu. 

Premiera: "Miłość i Miłosierdzie"

milosc i milosierdzieNiezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynieuznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.

Premiera: "Ciemno, prawie noc"

ciemno prawie noc Zapraszamy na pokazy filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza, zrealizowanego przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego na podstawie głośnej powieści Joanny Bator. W obsadzie m.in. Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Agata Buzek, Jerzy Trela i Piotr Fronczewski. 

Premiera: "Kurier"

Kurier
Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy, Jana Nowaka Jeziorańskiego

Premiera: "Przemytnik"

Przemytnik
Zapraszamy na pokazy najnowszego filmu Clinta Eastwooda "Przemytnik" będącego historią starszego mężczyzny, który nieświadomie zostaje kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu.

Dyskusyjny Klub Filmowy - kwiecień 2019 - Czas apokalipsy

  • 1 – UTOYA, 22 LIPCA, reż. Eric Pope, Norwegia 2018 – 90’
  • 8 – W CZTERECH ŚCIANACH ŻYCIA, reż. Philippe Van Leeuw, Belgia 2017 – 85’
  • 15 – MELANCHOLIA, reż. Lars von Trier, Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2011 – 136’
  • 29 - SNOWPIERCER: ARKA PRZYSZŁOŚCI, reż. Joon-ho Bong, Czechy, Francja, USA, Korea Południowa 2013 - 126'
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil