Wakacyjne pokazy dla najmłodszych

lowcy smokowLatem zapraszamy młodych widzów i ich opiekunów do DCF-u na pokazy filmów dla dzieci. Od piątku 29 czerwca do 25 lipca o godz. 10.00 i 12.00 oraz dodatkowo o godz. 16.00 w dniach 29 czerwca - 5 lipca zagramy takie filmy jak: "Bella i Sebastian 3", "Pszczółka Maja: miodowe igrzyska", czy "Moje wakacje z Rudym". Wstęp: 12 zł.

Obejrzyj to jeszcze raz!

tam gdzie mieszka bogW wakacje proponujemy Wam przegląd najlepszych i najciekawszych filmów jakie gościły na ekranach kin w sezonie 2017/2018. Startujemy 29 czerwca i będziemy oglądać szybko i sporo. Ale co to właściwie oznacza? Każdy tytuł na ekranach DCF-u będzie gościł tylko przez tydzień. Bilety: 8 zł.

"Ocean's 8" - od 20 czerwca na ekranach

tam gdzie mieszka bogŻeńska wersja kultowego już filmu "Ocean's Eleven". Sandra Bullock, Cate Blanchett i Rihanna w komedii kryminalnej Gary'ego Rossa, reżysera wielokrotnie nagradzanych "Igrzysk śmierci", pełnometrażowego debiutu "Miasteczka Pleasantville" czy "Niepokonanego Seabiscuit".

"Kochając Pabla, nienawidząc Ascobara"- premiera

tam gdzie mieszka bogEkranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pabla Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem i Penelope Cruz.

"I że ci nie odpuszczę" - premiera

tam gdzie mieszka bogKomedia romantyczna nie do zapomnienia. Na ekranie: Anna Faris („Straszny film”, serial „Przyjaciele”) i Eugenio Derbez, okrzyknięty przez „Variety” „#1 wśród najbardziej wpływowych latynoskich mężczyzn na świecie”.

Wakacyjne warsztaty filmowe

warsztaty filmowe slajderW dniach 9-13 lipca zapraszamy na tydzień warsztatów dla osób interesujących się filmem, przygotowujących się do szkół filmowych i chcących realizować własne projekty filmowe. W programie m.in. analizy, ćwiczenia, praca nad własnymi projektami, ujęcia historyczne i prezentacje technologii.

Brave Festival - „Widzialni/Niewidzialni”

bravecinemaW dniach 14-21 lipca zapraszamy do DCF-u na pokazy filmowej części Brave Festival, pod nowym hasłem „Widzialni/Niewidzialni”. Usłyszymy głos artystów z całego świata, których twórczość zwraca uwagę na globalne problemy współczesnego społeczeństwa. Bilety: 15 zł, w przedsprzedaży (do 12.07): 12 zł.

Filmowy Klub Seniorów - czerwiec 2018

  • 5 - BLASK, reż. NAOMI KAWASE – Japonia -2017 – 100 min.
  • 12 - KRÓL ROZRYWKI, reż. MICHAEL GRACEY – USA - 2017 - 105 min.
  • 19 - MORDERSTWO W ORIENT EXPSPRESSIE, reż. KENNETH BRANAGH – Francja, Anglia, Kanada, Nowa Zelandia, USA, Malta - 2017 – 115 min.
  • 26 – OBDAROWANI, reż. MARC WEBB - USA -2017 - 100 min.

Dyskusyjny Klub Filmowy - czerwiec 2018

  • 4 – EVEREST – POZA KRAŃCEM ŚWIATA - seans w 3D, reż. Leanne Pooley, Nowa Zelandia, 2014 – 96’
  • 11 – CICHE MIEJSCE, reż. John Krasinski, USA, 2018 – 95’
  • 18 – FUTURE SHORTS SPRING 2018
    Na zestaw Future Shorts Spring składa się pięć krótkometrażowych produkcji pochodzących z Ukrainy, Wenezueli, Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii. Łączny czas trwania: 91’
  • 25 – WIEŻA. JASNY DZIEŃ, reż. Jagoda Szelc, Polska, 2017 – 106’

"Zimna wojna" - premiera

tam gdzie mieszka bogZapraszamy na pokazy premierowe filmu Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes. W rolach głównych Tomasz Kot, Joanna Kulig, Agata Kulesza i Borys Szyc.

ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo